Granie na perkusji w domu – jak wyciszyć ściany?

Może jesteś pasjonatem perkusji? Jeśli tak, zapraszam do przeczytania artykułu odnośnie tego instrumentu jak i procesu, który jest nam potrzebny do tego aby wyciszyć ściany w naszym domu. Perkusja sama w sobie jest dosyć wymagającym instrumentem. Pod względem, że jeśli chcesz na niej grać musisz posiadać odpowiednie miejsce ku temu przygotowane. To nie jest gitara, którą podłączasz do wzmacniacza i regulujesz sobie w odpowiedni sposób głośność. Niestety tak dobrze nie jest. Chyba, że mamy na myśli perkusję elektroniczną, ale taka perkusja śmiem twierdzić jest zdecydowanie gorsza – zresztą akustyk, to akustyk – chodzi o kwestię brzmienia.

A więc co zrobić albo w jak wyciszyć ściany?

Otóż najlepszym rozwiązaniem jest zaadaptowanie pokoju w piwnicy do tego celu. Następnie stworzenie pokoju w pokoju. Materiał, który będzie stanowił podstawę naszego pokoju, to wełna. Zostawiamy parę centymetrów przestrzeni od ściany zakładając wełnę na odpowiednie profile. Kiedy już to zrobimy możemy ją okryć folią lub płytami gipsowymi. Pamiętajmy o tym, aby wszystkie takie prace wykonywać za pomocą masek. Wełna pyli co sprawia, że wdychamy do swoich płuc małe opiłki, które mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian w naszych płucach. Kiedy już będziemy mieli załatwioną kwestię ścian zostaje nam porobienie otworów wentylacyjnych, aby w pokoju jak i w ścianach była odpowiednia cyrkulacja powietrza. Ten zabieg jest niezmiernie ważny zwłaszcza w tych domach, których ściany mają tendencję do tworzenia się grzybów.

Kolejna sprawa,to podłoga

Zachęcam do zastosowania paneli – zwłaszcza w piwnicach. Podłoga stanie się cieplejsza – zarówno wizualnie jak i w praktyce. Później dopiero najlepiej jest położyć dywan i to dosyć gruby – po to aby polepszyć akustyka w naszym pomieszczeniu. Temat akustyki odgrywa bardzo ważną rolę. Nie możemy zostawić gołych ścian ze względu na echo. Dla przykładu, kiedy zastosujemy odpowiednie materiały – gąbki, pułapki basowe, drewno, cegły – poprawimy w ten sposób akustykę. Tak przygotowany pokój na da się wręcz idealnie do nie tylko grania na perkusji, ale i również przeprowadzania prób z zespołem. Możemy również znaleźć miejsce w innej lokacji, ale wtedy musimy liczyć się z kosztami wynajmu, które przy obecnej sytuacji na rynku są dosyć spore. Zresztą mamy bańkę na nieruchomościach, dlatego wygląda to tak jak wygląda. Pamiętajmy o tym i miejmy to na uwadze, iż sam wynajem wiąże się również z ryzykiem wypowiedzenia umowy przez właściciela pomieszczenia, kiedy zdecyduje, że moim naszego nakładu pieniężnego – granie na perkusji mu przeszkadza. Wtedy stracimy pieniądze, które włożyliśmy w pokój.

Redakcja fachowywykonawca.pl