Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Czy warto postawić zadaszenie na ogrodzie?

10 lutego 2020


Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zadaszenie na ogrodzie to dobra sprawa? Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to bardzo kosztowna konstrukcja drewniana lub metalowa. O ile jeszcze zadaszenie tarasu drewniane można postawić samodzielnie, o tyle jednak osoby chcące posiadać metalowe zadaszenie muszą jednak poprosić o pomoc odpowiednich specjalistów.

Wszystkie za i przeciw

Zanim zdecydujemy się na wybudowanie takiego miejsca należy przeanalizować wszystkie za i przeciw aby mieć pewność, że podejmuje się dobrą decyzję. Takie zadaszenie nad tarasem ogranicza powierzchnię użytkową tarasu – w szczególności, jeżeli zdecydujemy się na taki model ze ściankami bocznymi. Przy malutkich ogrodach możemy mieć utrudnione poruszanie się po takim miejscu, dlatego zadaszenie w takim wypadku może nie spełniać odpowiednio swoich funkcji. Kolejną wadą takiego zadaszenia jest ograniczenie dostępu światła dziennego do naszych domów. Dlatego też wielu specjalistów zwraca uwagę na to, żeby zadaszenie wykonywać od strony południowej, która jest długo nasłoneczniona. Dodatkowo zadaszenie warto wykonywać w takim miejscu, które jest dobrze nasłonecznione.

Wady zadaszenia w ogrodzie

Można zdecydować się na zadaszenie w dalszej części ogrodu, gdzie nie będzie bezpośredniego wyjścia z domu – co dla wielu osób jest ogromnym minusem. Kolejną wadą mogą być faktycznie ogromne koszta jakie niesie ze sobą budowla. Warto jednak wspomnieć o ogromnych zaletach płynących z funkcjonowania takiego miejsca. Pierwsze to możliwość wychodzenia na dwór nawet wtedy, kiedy na dworze będzie brzydka pogoda. Jeżeli nasze zadaszenie tarasu dodatkowo będzie posiadało odpowiednie ścianki nie będziemy musieli przejmować się zimnym wiatrem – co jest szczególnie ważne, jeżeli chodzi o dzieci. Dodatkowo nie będzie trzeba rezygnować z dworu nawet wtedy, kiedy będziemy mieli do czynienia z palącym słońcem, które jest szkodliwe dla naszych organizmów. Wystarczy schować się pod zadaszeniem, gdzie będzie panował bardzo przyjemny cień. Dodatkowo zadaszenie z bocznymi ściankami wyposażone w dodatkowe grzejniki może nam również służyć za ogród zimowy. Kiedy inni będą chować się w domach my nadal będziemy mogli swobodnie korzystać z dworu nie przejmując się tym, że na zewnątrz jest mróz. Kawa w takich okolicznościach będzie na pewno smakowała nam o wiele lepiej. Zadaszenia są naprawdę bardzo funkcjonalnymi i estetycznymi konstrukcjami, które warto mieć w swoim ogrodzie. Jeżeli ograniczają nas finanse, to warto postawić takie budowle samodzielnie co da nam ogromną satysfakcje.

Redakcja fachowywykonawca.pl

Jesteśmy zespołem miłośników domu i złotych rączek. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu budownictwa, remontów, ogrodu i nowych technologii. Znajdziesz też u nas wiele ciekawostek i nowinek z tych dziedzin. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?