Podlewanie roślin w ogrodzie

Mamy luty a więc już za rogiem, za niedługo będziemy mieli wiosnę. Większość z nas już nie umie się doczekać, kiedy będziemy mogli w końcu zacząć prace w ogrodzie. Zima też jest bardzo piękną porą roku, ale jej największy problem jest taki, że większość czasu trzeba spędzać we wewnątrz naszych domów. A przecież jak wiadomo nie od dziś – nic tak dobrze nie robi na samopoczucie jak spędzanie sporej ilości czasu na zewnątrz w letnim słońcu.

Rozpoczęcie prac w ogrodzie

A więc wiosna to przede wszystkim rozpoczęcie prac na ogrodzie. Wtedy zazwyczaj jeszcze raz musimy zaorać ogród – jeśli postanowiliśmy, że będziemy sadzić w tym roku rośliny jadalne. Kiedy to już to zrobimy musimy tylko zaczekać na odpowiedni czas aby zacząć wysiew. Wszystko zależy od rośliny, którą będziemy wysiewać. Dla przykładu młode ziemniaki – wczesne trzeba już posadzić pod koniec lutego – potrzebują one około 4-5 tygodni aby zaczęły pojawiać się pierwsze rośliny. Do tego pamiętajmy o tym aby ziemniak posiadał jak najwięcej wykształconych białych kiełków – to one są odpowiedzialne za ukorzenienie ziemniaka. Kolejna roślina to pomidory – sadzi się je w połowie maja. Moim zdaniem najlepiej robić to w szklarni. Nie trzeba wydać dużego majątku, żeby taką szklarnie postawić. Wystarczy tak naprawdę parę plastikowych rurek, które są w miarę tanie i do tego folia. Uwierz mi, że uprawa roślin pod folią jest bardziej praktyczna i rośliny same w sobie dłużej wytrzymują.

Bardzo dużą rolę odgrywa wtedy podlewanie roślin w ogrodzie

Kiedy podlewamy pod folią na przykład nasze pomidory i zamykamy ją na noc – zachodzi fantastyczny proces. W folii jest ciepło i tworzy się spora wilgotność powietrza, która może dla nas – dla ludzie jest nie do zniesienia, ale dla roślin to idealne warunki do rozwoju. Warunki o których wcześniej wspomniałam charakteryzują się tym, że jest parno. A jakie rośli bardzo dobrze rosną pod folią? Praktycznie wszystkie. Pomidory to podstawa. Pamiętam, że rośliny te kiedy posadziliśmy bez folii wytrzymywały jedynie do sierpnia. Natomiast pod folią aż do października. Zresztą, bardzo fajna sprawa, kiedy to pod folią możemy zamontować ogrzewanie. To będzie powodowało, że będziemy mogli mieć swoje warzywa przez cały rok. Osobiście uważam, że uprawa roślin w naszych ogródkach i ogólnie posiadanie ogródków jest wskazana, zwłaszcza w dzisiejszych czasach ze względu na nie sprzyjające warunki w których zaczynamy żyć. Mam tutaj na myśli niekorzystne otoczenie gospodarcze. Rosnącą inflację, która pewnie będzie dalej wzrastała a nas co raz bardziej doprowadzała do biedy.

Redakcja fachowywykonawca.pl