Drewniane meble ogrodowe – zalety

Bardzo dużo osób zastanawiających się nad aranżacją ogrodu lub tarasu zastanawia się właśnie nad drewnianymi meblami ogrodowymi. Fakt, są one naprawdę ładne i dobrze się prezentują.

Jakie są ich zalety i czy naprawdę warto wydać więcej na drewniane meble ogrodowe?

Drewno jest naturalne, dlatego jak najbardziej pasuje do aranżacji na zewnątrz. Drewniane meble można dopasować zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych aranżacji ogrodu, wszędzie będą się dobrze sprawdzać. Oczywiście wszystko zależy od stylu, na który się zdecydujesz – drewniane meble połączone ze stalą lub aluminium są niezwykle nowoczesne, proste ławeczki z samego drewna idealnie sprawdzają się do ogrodów rustykalnych i w stylu wiejskim.

Meble drewniane są niezwykle eleganckie. To w zasadzie jedyne naturalne meble, które możesz mieć w swoim ogrodzie, są bardziej ekologiczne niż inne opcje. Na dodatek zawsze wspaniale się prezentują.

Drewniane meble ogrodowe mają jeszcze tę zaletę, że są bardzo trwałe. W przeciwieństwie do plastikowych, które po kilku sezonach nadają się tylko do wyrzucenia, drewno naprawdę długo może służyć naszym potrzebom. Oczywiście pod warunkiem, że kupisz meble dobrej jakości i będziesz odpowiednio je pielęgnować.

Meble ogrodowe muszą być zrobione z twardego, trwałego drewna

Powinno być ono odpowiednio przygotowane i zabezpieczone, żeby takie czynniki jak deszcz, chłód czy intensywne promieniowanie słońca nie niszczyło ich struktury. Drewno musi być zabezpieczone lakierem lub olejem, żeby nie wchłaniało wody i było odporne na chłód. Jeśli takie wybierzesz, będą zawsze wyglądały świetnie. Mebli drewnianych nie musisz chować pod dach za każdym razem, by uchronić je przed deszczem. Powinieneś jednak znaleźć dla nich miejsce na zimę, w garażu, na strychu czy pod dachem. Nie ma nic bardziej niszczącego niż leżący na drewnie śnieg, roztapiający się, a następnie zamarzający w strukturze drewna. Po takiej zimie meble mogą się nieco wypaczyć.

W przypadku mebli drewnianych konieczna jest także odpowiednia pielęgnacja. Należy je regularnie czyścić z zabrudzeń czy pyłków, które mogłyby odbarwić drewno. Co jakiś czas warto także pokryć drewno odpowiednim preparatem impregnującym, by zabezpieczyć je przed działaniem czynników zewnętrznych.

Drewniane meble ogrodowe to świetny pomysł. I chociaż potrafią naprawdę sporo kosztować, warto w nie zainwestować każdą złotówkę. Im lepsza jakość mebli, tym dłużej będziesz mógł się nimi cieszyć. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, więc nie ma co się zastanawiać dalej.

Redakcja fachowywykonawca.pl