Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Zrób To Sam: Jak Brykieciarka do Trocin Ułatwia Recykling Drewnianych Odpadów.

17 stycznia 2024 brykieciarka

Podczas wielu prac w przemyśle drzewnym powstają odpady. Na szczęście można je ponownie wykorzystać. Do tego celu należy zastosować brykieciarkę do trocin, która rzeczywiście ułatwia recykling drewnianych odpadów.

Ekologia w najlepszym wydaniu – wybierz brykieciarkę 

W przemyśle drzewnym, ale też w rolnictwie powstaje wiele odpadów. Szczególnie często są to odpady drewniane, które na szczęście można ponownie wykorzystać. Wystarczy tylko zastosować brykieciarkę. Oczywiście kluczowe znaczenie ma dokładne wysuszenie materiału drzewnego. Tylko wtedy można liczyć na uzyskanie naprawdę dobrego materiału opałowego. Po wysuszeniu odpadków drewnianych powstają bloczki, które następnie wykorzystuje się do palenia w piecach. Materiał, który powstaje jest w pełni ekologiczny. Nie ma w nim żadnych dodatków substancji chemicznych czy konserwujących. Z odpadów drzewnych nie powstaje dużo popiołu, a dzięki temu nie dochodzi np. do zabrudzenia kotłowni. Recykling drewnianych odpadów poza tym, że jest ekologiczny pozwala także zaoszczędzić. W końcu firmy mogą sprzedawać materiał opałowy w korzystnej cenie i na tym dobrze zarobić. Brykiet jest naprawdę cennym biopaliwem, przy czym należy zadbać, by jego wilgotność nie przekraczała 15%. 

Jaką brykieciarkę do trocin najlepiej wybrać?

Brykieciarka do trocin dostępna jest w wielu różnych wariantach, przy czym należy wybrać urządzenie, które działa efektywnie, a przy tym jest wydajne. Bardzo dobrze sprawdzają się brykieciarki ślimakowe, które usuwają wilgoć, a do tego prasują rozdrobniony materiał. Dzieje się to pod bardzo wysokim ciśnieniem, które często przekracza 100 MPa. Jednocześnie temperatura także musi być bardzo wysoka. Powinna przekraczać 200 stopni. Doskonałym wyborem są także brykieciarki hydrauliczne, które wykorzystują proces kompresji. Zachodzi on w systemie hydraulicznym. Również w tym przypadku wykorzystuje się wysokie ciśnienie, gdyż właśnie wtedy można uzyskać najlepszą spójność odpadków drewnianych, a także ich dobre wysuszenie. Taki sprzęt powinien posiadać też wydajny silnik oraz mocne cylindry hydrauliczne. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt i znacząco zaoszczędzić czas, można wybrać brykieciarki z podajnikiem, których pracą zarządza się wykorzystując specjalny sterownik.                

Materiał zewnętrzny

Redakcja fachowywykonawca.pl

Jesteśmy zespołem miłośników domu i złotych rączek. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu budownictwa, remontów, ogrodu i nowych technologii. Znajdziesz też u nas wiele ciekawostek i nowinek z tych dziedzin. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dominanta w architekturze
Jak Wybrać Projekt Domu
brykieciarka

Jesteś zainteresowany reklamą?