Meble z drewna idealne do eleganckiego salonu

Drewniane meble są produkowane od setek lat. Korzystano z nich już w starożytności, a z czasem udoskonalano technikę tworzenia stołów, krzeseł, szaf i innych mebli z drewna. Takie wyroby służyły ludziom przez całe życie, co świadczy o ich wyjątkowej trwałości. Obecnie meble z drewna są równie solidne, dlatego wciąż mają wielu zwolenników. Szczególnie popularne jest wybieranie drewnianych komód, stołów i innych elementów wyposażenia do salonu.

  1. Meble z drewna do salonu – dlaczego warto je wybrać?
  2. Ponadczasowa elegancja

Meble z drewna mają znacznie dłuższą historię niż meble wykonane z innych materiałów. Popularna sklejka i płyta meblowa obniżyły koszt produkcji mebli, jednak tworzone z nich wyposażenie ma sporo wad. Sklejka i płyta są tańsze, lecz cechuje je dość krótka trwałość. Drewno można natomiast poddawać renowacji, zmieniając wystrój salonu i ograniczając koszty remontów. Sprawdź, jakie są zalety mebli z drewna do salonu.

Meble z drewna do salonu – dlaczego warto je wybrać?

Salon to miejsce, w którym spędza się większą część dnia. Dotyczy to zwłaszcza popularnych w ostatnich latach salonów z aneksami kuchennymi. Meble z drewna sprawdzają się w pokojach dziennych znacznie lepiej niż inne rodzaje mebli. Drewno jest odporne na intensywne użytkowanie, a po odpowiedniej obróbce stolarskiej jest niepodatne na odbarwienie, pękanie oraz uszkodzenia spowodowane kontaktem z wilgocią. Dzięki temu meble z drewna służą niezawodnie przez długi czas.

Drewniane komody, stoły, krzesła oraz inne elementy wyposażenia świetnie wyglądają w każdym wnętrzu. Można bez trudu dopasować ich styl do aranżacji klasycznej, retro, skandynawskiej, minimalistycznej, rustykalnej bądź prowansalskiej. Dodatkowo drewno łatwo łączy się z innymi materiałami, dlatego znakomicie prezentuje się w towarzystwie szkła, metalu oraz wielu tkanin obiciowych. 

Ponadczasowa elegancja

Drewniane meble do salonu są wyborem ponadczasowym. Drewno od lat nie wychodzi z mody, a dzięki możliwości renowacji, wykonane z niego krzesła, komody, sekretarzyki itp. zyskują drugie życie. Wystarczy wyszlifować drewno za pomocą papieru ściernego, odtłuścić mebel, a następnie pomalować go bejcą, lakierem lub farbą w dowolnym kolorze. Ciekawy efekt uzyskuje się, pokrywając meble z drewna farbą kredową w pastelowym kolorze. Następnie przeciera się farbę za pomocą papieru ściernego o drobnych ziarnach lub specjalnej gąbki. W ten sposób mebel jest „postarzany” i znakomicie wpisuje się w styl vintage, romantyczny lub prowansalski. 

Redakcja fachowywykonawca.pl