Jakie meble ogrodowe wybrać?

Ogród to idealne miejsce to relaksu i odpoczynku. W ciepłe weekendy można w nim śledzić niemal cały dzień. Ogród to także miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Aby jednak komfortowe spędzenie czasu w ogrodzie było możliwe konieczne są odpowiednie meble ogrodowe. Jakie zatem meble ogrodowe wybrać?

Komplet mebli drewnianych

Na popularności wciąż nie tracą meble ogrodowe wykonane z drewna. To zestaw mebli ogrodowych idealnych dla tych, którzy cenią sobie tradycję. Na rynku dostępne są meble ogrodowe w całości wykonane z drewna, jak i takie z dodatkiem elementów metalowych lub plastikowych. Meble drewniane z dodatkiem elementów metalowych cechuje większą stabilność. Zwłaszcza jeśli z metalu wykonany jest stelaż. Decydując się na drewniane zestawy mebli ogrodowych pamiętać trzeba, że wymagają one regularnej konserwacji. Stosować do tego trzeba odpowiednie środki pielęgnacyjne, które zabezpieczać będą drewno. W okresie zimowym drewniane meble ogrodowe koniecznie muszą być przechowywane w suchym miejscu.

Eleganckie meble rattanowe

Inną propozycją są meble rattanowe. Taki zestaw mebli ogrodowych idealnie sprawdza się pod tarasem. Nie są to bowiem meble zbyt odporne na deszcz oraz zbyt duże nasłonecznienie. Oczywiście można z nich korzystać także na świeżym powietrzu. Pamiętać jednak trzeba o tym, aby potem schować je tak, aby nie oddziaływały na nie negatywne warunki atmosferyczne. Tak jak meble drewniane, także te rattanowe wymagają systematycznej pielęgnacji, a zimą przechowywane muszą być w suchym miejscu. Alternatywą są meble technorattanowe. Są równie Eleganckie, ale dużo bardziej odporniejsze na warunki atmosferyczne.

Meble technorattanowe

Jak wspomniano, zestaw mebli ogrodowych może być również wykonany z technorattanu. Są to meble wykonane z tworzysz sztucznych i ręcznie plecione na metalowym stelażu. Meble technorattanowe cechuje nie tylko elegancja, ale również wysoka wytrzymałość. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych i w przeciwieństwie do poprzednich rodzajów mebli nie wymagają szczególnej konserwacji. Zimą można je schować, ale wystarczy również, aby przykryć je specjalnym pokrowcem. Niestety są to meble dość drogie. Wynika to z faktu, iż są ręcznie produkowane. Na rynku dostępne są także tańsze meble ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych i imitujące meble technorattanowe.

Jak zatem widać, wybór mebli ogrodowych jest dość szeroki. Dzięki temu każdy będzie mógł tak zaaranżować swój ogród, ale spełniał on wszystkie potrzeby i oczekiwania.

Redakcja fachowywykonawca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.