Agregaty tynkarskie – jakie korzyści oferują firmom i ich klientom?

Agregat do tynkowania jest urządzeniem bardzo często używanym obecnie na placach budów, podczas wykończenia czy remontu różnych obiektów. Jak działają agregaty i jakie korzyści związane są z ich stosowaniem?

Jak działa agregat do tynkowania?

Urządzenie określane jako agregat tynkarski jest przeznaczone do przygotowywania oraz do aplikowania, nakładania materiałów. Najczęściej jest on używany do tynkowania, lecz warto też zaznaczyć, że za jego pomocą można przygotowywać inne rodzaje materiałów.

W skład agregatu tynkarskiego wchodzi szereg współpracujących ze sobą elementów, do których przede wszystkim zaliczane są pojemnik na materiał, pompy do tłoczenia, a także wąż wraz z pistoletem, który jest przeznaczony do aplikowania masy na podłoże.

Podczas pracy do agregatu tynkarskiego wsypuje się suchą masę, a potem zalewa wodą albo doprowadza ją wężem. Agregat następnie miesza ze sobą masę wraz z wodą, aby przygotować mokrą mieszankę gotową do nakładania na podłoże.

Mieszanka jest tłoczona przez urządzenie za pomocą pompy, a następnie jest ona nakładana na podłoże pod ciśnieniem. Taki sposób jej nakładania jest nie tylko szybki, ale również pozwala na uzyskanie wysokiej trwałości tynków.

Do jakich tynków stosowane są agregaty?

Agregaty tynkarskie są urządzeniami o wszechstronnym zastosowaniu, ponieważ dzięki nim można nie tylko stosować różne rodzaje tynków wewnętrznych i zewnętrznych, ale również inne typy materiałów.

Agregaty mogą służyć do nakładania tynków:

  • dekoracyjnych
  • elewacyjnych
  • gipsowo-wapiennych
  • gipsowych
  • ogniochronnych
  • tłumiących
  • wapienno-cementowych
  • wapiennych

Poza tynkami za pomocą agregatów tynkarskich można też przygotowywać i nakładać masy szpachlowe, zaprawy klejowe, masy bitumiczne oraz poliuretanowe, wylewki anhydrytowe, kleje, a to jedynie kilka ich przykładowych zastosowań.

Tak szerokie możliwości zapewnia swoim klientom firma Małek produkująca polskie agregaty tynkarskie, które wybierane są obecnie przez wielu przedsiębiorców.

Wobec tego firma, która zdecyduje się na zainwestowanie w agregat tynkarski, może otrzymać sprzęt, który będzie pomocny podczas prowadzenia wielu robót.

Jakie korzyści oferują agregaty tynkarskie?

Z punktu widzenia przedsiębiorstwa prowadzącego usługi budowlane, remontowe i wykończeniowe zakupienie agregatu tynkarskiego jest bardzo dobrą inwestycją.

Sprzęt ten znacznie usprawnia prowadzenie prac i daje firmie dostęp do nowych zleceń, które wymagają zastosowania takiego zaplecza. Pozwala zatem na uzyskanie lepszych zysków, zdobycie nowych klientów oraz jest sposobem na rozwój firmy.

Agregaty tynkarskie powodują, że prace postępują również znacznie szybciej, dlatego dzięki nim można również zaoszczędzić czas na prowadzeniu robót. Prace mogą zakończyć się wtedy znacznie szybciej niż przy tynkowaniu ręcznym.

Dodatkowym atutem tynkowania maszynowego z użyciem agregatów jest wysoka jakość tynków. Są one nakładane pod ciśnieniem, precyzyjnie, dlatego wyróżniają się wysoką trwałością i wytrzymałością po ich wykonaniu, a także atrakcyjnym wyglądem.

Redakcja fachowywykonawca.pl