Siatki antysmogowe do okien – popraw jakość życia

Jak zapewne większość czytelników zdaje sobie doskonale sprawę, życie w wielkim mieście niesie ze sobą ogrom korzyści, spośród których wymienić można między innymi znacznie większe możliwości nalezienia zatrudnienia, wysoce wydajną infrastrukturę komunikacyjną, czy też dostęp do niemalże nieskończonej ilości restauracji, barów, pubów oraz innych wszelkiej maści obiektów gastronomicznych i rekreacyjnych. Niestety jednak, mieszkańcy aglomeracji za wszystkie te udogodnienia płacą dość wysoką cenę, jaką jest bezsprzecznie nieprzerwana ekspozycja na smog. Jak alarmują eksperci, może on negatywnie przekładać się na kondycję naszych dróg oddechowych oraz przyczyniać się do wykształcania się rozlicznych chorób, szczególnie jeżeli nie podejmiemy jakichkolwiek środków prewencyjnych.

Jednym z nich są siatki antysmogowe do okien, które znacznie zwiększą nasz komfort życia. Pozwolą one bowiem w dowolnym momencie przewietrzyć mieszkanie lub dom, jednocześnie nie obawiając się, że smog przeniknie do poszczególnych pomieszczeń. Jest to możliwe dzięki zaimplementowaniu w produkcie doskonale absorbującej wszelkiej maści zanieczyszczenia siateczki o bardzo gęstym splocie dochodzącym nawet do 50 nanometrów średnicy. Produkt taki działa podobnie jak ma to miejsce w przypadku filtra antysmogowego, a dodatkowo cechuje się bardzo dużą żywotnością. Jest to spowodowane nie tylko wysoką jakością zastosowanych materiałów, ale także łatwością oczyszczania. W sytuacji, gdy zauważymy, że na produkcie nagromadziła się niepokojąca ilość groźnych dla zdrowia zanieczyszeń, wystarczy zdjąć siatkę, a następnie przemyć ją ostrożnie pod bieżącą, letnią wodą, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że siatka w dalszym ciągu w sposób optymalny pełnić będzie powierzone jej zadanie, jednocześnie umożliwiając przenikanie do wnętrza obiektu świeżego powietrza. 

Co jeszcze przyczyniło się do tak ogromnej popularności siatek antysmogowych na przestrzeni ostatnich miesięcy? Bez wątpienia mogło to być spowodowane faktem, że nawet jeżeli zdecydujemy się na produkty renomowane najlepszych dostawców oraz powstające z dbałością o najmniejsze nawet detale, za wyroby takie z pewnością nie zapłacimy fortuny. Dość powiedzieć, że w chwili obecnej cena tego typu siatek waha się od zaledwie sześćdziesięciu złotych za produkty podstawowe do dwustu-trzystu złotych za wyroby powstające z najwyższej jakości materiałów oraz charakteryzujące się ponadprzeciętnie gęstym splotem. Jak więc łatwo wykalkulować, nawet jeżeli postanowimy zabezpieczyć siatkami wszystkie okna naszego domu, inwestycja taka najprawdopodobniej zamknie się w maksymalnie dwóch tysiącach złotych, co naszym zdaniem nie jest ceną nadmiernie wygórowaną, szczególnie że w zamian otrzymujemy czystsze, zdrowsze oraz w znacznym stopniu pozbawione szkodliwych zanieczyszczeń i chemikaliów powietrze. Naszym zdaniem jest to jak najbardziej zakup warty poczynienia, szczególnie w sytuacji, jeżeli rozważamy związanie swojego dalszego życia z dużym miastem, w którym to smog jest zjawiskiem wszędobylskim.

Redakcja fachowywykonawca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.