Jak zrobić tani remont mieszkania?

Remont to zazwyczaj duże wyzwanie finansowe, a także masa pracy. Nie zawsze jednak tak musi wyglądać remont, który zmieni nasz dom w przyjemne gniazdko. Jak przeprowadzić tani remont mieszkania, by efekty były zachwycające?

Malowanie – dobry sposób nie tylko na nowe ściany

Kolor ścian ma ogromne znaczenie. To właśnie dzięki ścianom mieszkanie nabiera charakteru. Tani remont mieszkania warto zacząć właśnie od zmiany koloru ścian.

Malowanie nie jest trudnym zadaniem. Można zrobić to samodzielnie, co pozwala zaoszczędzić na kosztach ekipy remontowej. Trzeba koniecznie pamiętać o zabezpieczeniu podłóg, gdyż malarz, który nie ma wprawy może bardzo dotkliwie je pochlapać.

Wybierając kolor farby koniecznie trzeba pamiętać, że jasne kolory są idealne do mniejszych mieszkań. Ciemny kolor będzie optycznie zmniejszał pomieszczenie. Wybierając kolory farb można również skusić się na połączenie dwóch kolorów. Trzeba jednak pamiętać, że intensywne kolory mogą po pewnym czasie być uciążliwe.

Planując tani remont mieszkania warto również pamiętać o odnowieniu glazury oraz terakoty, które również można pomalować. W ten sposób można znacznie ograniczyć koszty oraz zakres i czas trwania prac. Wybierając farby do płytek trzeba zwrócić uwagę, by wybrać odpowiedni rodzaj farby. Inna farba jest do płytek ceramicznych, gresowych, gipsowych, terakoty czy glazury.

Używając odpowiednich farb można również odnowić meble czy sprzęt AGD.

Nowa podłoga

Koszt ułożenia paneli czy deski na podłogach nie jest mały. Warto wykorzystać inne rozwiązanie.

Wykładzina podłogowa to proste i jednocześnie eleganckie rozwiązanie, które ograniczy koszty remontu. Wykładziny mają ciekawe wzory, kolory oraz faktury, a jednocześnie są trwałe, dzięki czemu będzie można użytkować je przez kilka lat.

Chcąc, by wykładzina dobrze trzymała się na starej powierzchni warto ją przykleić. Najprostszym rozwiązaniem jest użycie taśmy dwustronnej. Trwalsze jest użycie kleju.

Oświetlenie tworzy klimat

Tani remont mieszkania to również wymiana dodatków, które wpływają na stworzenie specyficznego charakteru we wnętrzach.

Warto zainwestować w eleganckie i nastrojowe oświetlenie, które pozwoli na stworzenie przytulnego klimatu po zmroku.

Lampy podłogowe można postawić w rogach pokoju. Przy sofie oraz fotelu wypoczynkowym będą idealne, by poczytać książkę. Lampy stołowe warto ustawić na komodzie, szafce rtv czy stoliku kawowym. Warto również wykorzystać lampy stołowe do rozświetlenia parapetu okiennego. Mieszkanie, które będzie miała kilka punktów świetlnych będzie przyjemniejsze niż to, do którego oświetlenie zostanie wykorzystane wyłącznie światło górne.

Redakcja fachowywykonawca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.