Folie okienne to perfekcyjne rozwiązanie do uszczelniania

Występowanie wilgoci w pomieszczeniach nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji, z którymi 

borykamy się we wnętrzu mieszkania czy domu. Zagrzybienie różnych przestrzeni może doprowadzić do zniszczenia ścian, przez co nie nadają się do użytku. Powszechnym źródłem powstawania wilgoci do wnętrza jest nieumiejętny montaż drzwi, okien i elewacji.

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu, jest wykorzystanie folii okiennych. Pozwalają one zabezpieczyć miejsca łączenia okien i fasad w sposób doskonały. Profilaktyczne działania zawsze są najlepsze!

Rodzaje folii okiennych

Folie okienne to nowoczesne rozwiązania stosowane w budownictwie. Skutecznie zabezpieczają przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Deszcz, śnieg i wiatr to żywioły, które mogą być przyczyną powstawania wilgoci we wnętrzu mieszkania.

Dlatego właśnie stworzono folie okienne. Pozwalają one zachować wnętrza budynków w dobrym stanie jak najdłużej. Uszczelnianie niedoskonałości montażu to podstawa skutecznej pracy ekip budowlanych i remontowych. Ponadto każda praca związana z remontem lub budową musi być odpowiednio zabezpieczona. Dlatego warto używać folii okiennych, które gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo i skuteczność.

Jakie rodzaje folii okiennych są dostępne na rynku?

Folie Illbruck Duo 

Ten rodzaj folii jest dwustronny, dzięki zmiennej wartości współczynnika Sd 0,4 – 20m. Identyczna warstwa po obu stronach folii zapewnia skuteczne uszczelnienie fasad zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Wykorzystywana jest w montażu drzwi i okien. Co więcej, produkt może być stosowany w temperaturze od -5°C rodzaj ME501 na pełnym kleju

Folie pogodowe

To folia okienna, która jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Można ją montować w temperaturze do -5°C. Stosuje się ją w przyziemnych częściach budynków. Doskonale przyczepia się do różnorodnego typu podłoża. Sprawdzają się na betonie, drewnie, metalu i powierzchniach bitumicznych.

Folie EPDM

Ta folia stosowana jest do zabezpieczenia złączy konstrukcyjnych w budownictwie i przemyśle. Odporna na promienie UV, niskie temperatury i wodę. Doskonale sprawdzi się w zabezpieczeniu połączeń stolarki z murem, okien dachowych, balkonów, kominów.

Taśmy i folie butylowe

Butyl to materiał o wspaniałych właściwościach izolacyjnych. Jest wodoodporny, odporny na pleśnie, elastyczny i łatwo przyczepny. Łączony z włókniną i dodatkowym paskiem do montażu, tworzy folię butylową. Taśma butylowa wykorzystywana jest jako materiał izolacyjny, ale także jako materiał naprawczy i renowacyjny.

Taśmy okienne

Polimerowe taśmy służące do izolowania przed wilgocią, niską temperaturą. W zależności od wersji do stosowania na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Niektóre taśmy przeznaczone są do ciepłego montażu. To nowa technika zabezpieczenia przed wilgocią. Polega na zabezpieczeniu taśmą pianki z poliuretanu i chroniąca przed przejściem wilgoci od środka jak i z zewnątrz.

Folie okienne, czyli skuteczne działanie w każdych warunkach

O foliach okiennych można by się rozpisywać godzinami, ale można je podsumować jednym zdaniem – są one przeznaczone do prac każdego typu. Niezależnie od tego, w jakich warunkach przyjdzie im funkcjonować, folie okienne Illbruck zawsze sobie poradzą. Z tego powodu każdy konsument znajdzie dla siebie odpowiedni model.

Redakcja fachowywykonawca.pl