Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Projekty domów parterowych bez garażu od MURATORA

15 lutego 2023 Projekty domów


Właściciele większych działek oraz osoby, które chcą uniknąć konieczności codziennego chodzenia po schodach coraz częściej decydują się na projekty domów parterowych bez garażu. Takie niewysokie i rozłożyste budynki prezentują się okazale oraz są wygodne w codziennym użytkowaniu, trafiając w gust i potrzeby mieszkańców w każdym przedziale wiekowym. Co je wyróżnia, dlaczego warto je wybrać oraz dla kogo będą one najlepszym rozwiązaniem?

Czym cechują się projekty domów parterowych bez garażu od MURATORA?

Gotowe projekty jednokondygnacyjnych budynków ze strony https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-parterowych-bez-garazu/ to propozycje stworzone dla inwestorów poszukujących starannie dopracowanych projektów. Najmniejsze z nich, nieco ponad 20-metrowe budynki rekreacyjne i całoroczne są przygotowywane z myślą o mało wymagających, oszczędnych singlach lub parach. Większe projekty domów o metrażu sięgającym kilkuset metrów są natomiast dedykowane dla dużych rodzin, którym zależy na stworzeniu przestronnego miejsca do życia o bardziej luksusowym charakterze. W kolekcji MURATORA czekają na nas projekty gotowe o płaskim, dwuspadowym lub wielospadowym dachu oraz zróżnicowanych wymiarach – łatwe w dopasowaniu do zapisów MPZP lub WZ. Dzięki modnie wykończonej elewacji oraz interesującej bryle, prezentują się one oryginalnie i ponadczasowo, będąc świadectwem dobrego gustu każdego inwestora.

Z jakich powodów warto wybrać projekt domu parterowego bez garażu?

Projekt domu parterowego bez garażu to propozycja, na którą warto postawić przynajmniej z kilku powodów. Będzie on doskonałym wyborem dla osób, które chcą w płynny sposób połączyć wnętrze domu z ogrodem. Okazałe przeszklenia oraz duży taras pozwolą na zatarcie się granic pomiędzy pomieszczeniami a otoczeniem, umożliwiając nam wygodne korzystanie z otaczającego budynek terenu oraz świeżego powietrza. Kolejnym atutem jest brak schodów, szczególnie istotny dla rodziców małych dzieci oraz mieszkańców o obniżonej sprawności. W parterowym domu zanikają bariery komunikacyjne, a przestrzeń zaoszczędzoną dzięki braku klatki schodowej można zagospodarować w dowolny sposób. Taki obiekt mieszkalny jest przy tym tańszy w realizacji – posiada mniej ścian zewnętrznych, zazwyczaj nie ma drogiego lanego stropu oraz nie wymaga zakupu kosztownych schodów na wyższą kondygnację.

Dla kogo parterowy dom bez garażu będzie idealnym wyborem?  

Dom parterowy bez garażu to rozwiązanie, które przypadnie do gustu wielu osobom. Powinni wybrać go inwestorzy, którzy planują budowę osobnego budynku garażowego lub obawiają się wnikania zapachów spalin i paliwa do wnętrz mieszkalnych. Jednokondygnacyjny budynek sprawdzi się wśród rodzin z małymi dziećmi, które chcą uchronić swoje pociechy przed upadkiem ze schodów bądź pragną mieć je cały czas w zasięgu wzroku. Parterowy dom bez garażu to najlepsza opcja, jeżeli zamierzamy przygarnąć pod swój dach mniej sprawnych seniorów, mających problemy z poruszaniem się po stopniach. Wybierzmy go również w sytuacji, gdy planujemy dożyć w nim późnej starości i chcemy zawczasu wyeliminować kłopotliwe dla starszych osób przemieszczanie się pomiędzy piętrami.

Projekt domu parterowego to wszechstronna koncepcja, która zaspokoi potrzeby szerokiego grona inwestorów. Jesteśmy w posiadaniu odpowiednio dużej działki i marzymy o wzniesieniu jednokondygnacyjnego budynku mieszkalnego? Taki budynek zapewni nam maksimum komfortu każdego dnia, stając się spełnieniem pragnień o wygodnym domu otwartym na ogród.

Zdjęcie: Projekt domu – C333i Miarodajny – wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło

Tekst sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl 

Redakcja fachowywykonawca.pl

Jesteśmy zespołem miłośników domu i złotych rączek. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu budownictwa, remontów, ogrodu i nowych technologii. Znajdziesz też u nas wiele ciekawostek i nowinek z tych dziedzin. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Funkcje i zalety paleniska do wędzenia
Dezynsekcja w Warszawie
Zabudowa balkonu

Jesteś zainteresowany reklamą?