Panele podłogowe do nowoczesnych wnętrz

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się otwartą przestrzenią, dobrej jakości materiałami i funkcjonalnymi meblami. Tym, co w dużej mierze wpływa na panujący w nich klimat, są także podłogi, które powinny być nie tylko praktyczne, ale także efektowne. Dzięki panelom podłogowym takie połączenie jest jak najbardziej prawdopodobne.

Zalety paneli podłogowych

Wybór podłogi do domu powinien być wyważoną decyzją, podjętą na podstawie specyfiki miejsca, czy właściwości danego materiału. Panele podłogowe to uniwersalny produkt, który znajdzie zastosowanie w większości pomieszczeń. Ich zaletą jest trwałość, która mierzona jest w klasach ścieralności – im wyższa, tym z bardziej opornym na uszkodzenia materiałem mamy do czynienia. Modele o wysokiej klasie ścieralności znajdą zastosowanie w intensywnie użytkowanych częściach domu, takich jak przedpokój, czy korytarz. To także doskonałe rozwiązanie do salonu, czy otwartej kuchni, gdzie obok trwałości, spore znaczenie ma efekt wizualny. Dzięki jednakowym panelom ułożonych w różnych pomieszczeniach można je subtelnie połączyć, zyskując tym samym efekt optycznego powiększenia przestrzeni.

Dobrej jakości panele podłogowe nie tylko są estetyczne. Wykazują także takie cechy jak odporność na zabrudzenia, czy odpychanie kurzu. Ich niekwestionowanym atutem jest również to, że są łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają od domowników specjalnej pielęgnacji.

Jakie panele podłogowe wybrać?

Oprócz parametrów technicznych, które informują nas o tym, który model sprawdzi się w sypialni, a którego lepiej nie wybierać do intensywnie eksploatowanego pokoju dziennego, tym co sprawia, że panele podłogowe podbijają rynek wykończeniowy, jest ich wygląd. Wśród ogromnej oferty znaleźć można propozycje w rozmaitych kolorach, o różnorodnym wybarwieniu. Nowoczesne wnętrza to idealne pole dla jasnych modeli z prawie niewidocznym usłojeniem. Obijające się od błyszczącego laminatu światło sprawi, że nawet nieduże pomieszczenie optycznie się powiększy i rozjaśni. 

Aby wnętrze kojarzone było z nowatorskimi trendami aranżacyjnymi, warto postawić na ciemnobrązowe lub prawie czarne panele. Intensywne barwy sprawiają, że przestrzeń staje się elegancka i gustowna. Sympatycy natury z pewnością docenią propozycje nawiązujące do klasycznych odcieni dębu, czy wiązu, które będą doskonałą podstawą dla białych mebli, czy szarych dodatków. Drewno to ponadczasowy materiał, który idealni dopełni każdą przestrzeń, więc jeśli szukasz sposobu, aby odświeżyć wnętrze, panele podłogowe z pewnością Ci w tym pomogą.

Redakcja fachowywykonawca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.