Jaki magazyn najlepiej wynająć w okolicach Tych?

Górny Śląsk najczęściej kojarzony jest jedynie z Katowicami lub Gliwicami. Tymczasem na jego terenie  rozwija się kolejne ”Miasto Przyszłości”, którym są Tychy. Zarówno tam, jak i w Gliwicach i Sosnowcu znajduje się największa koncentracja powierzchni magazynowych w rejonie. Dzięki temu, że miasto od dłuższego czasu odnotowuje stabilny rozwój, na jego terenie pojawiło się już wielu inwestorów, którzy chcą rozwijać w Tychach swoje działalności. Poniżej podpowiadamy, jaki magazyn najlepiej wynająć w tym mieście.

Dlaczego warto inwestować w Tychach?

O tym, że Tychy to dobre miejsce na rozwój biznesu, wiadomo nie od dzisiaj. Choć pewnie ciężko w to uwierzyć, ta niewielka miejscowość jest jednym z najprężniej rozwijających się obszarów w całej Polsce. Na terenie Tychów została stworzona Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, w której liderem są Gliwice i Tychy. Te tereny są zatem doskonałym miejsce pod inwestycje, ponieważ region z roku na rok staje się coraz bogatszy, a także przybywa tam mieszkańców. Jeśli zastanawiasz się nad wynajmem powierzchni magazynowej w Tychach, sprawdź stronę internetową https://warehousemarket.pl/magazyny-tychy, na której znajdziesz oferty magazynów w całym mieście, a agenci ds. wynajmu przygotują ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Warto wspomnieć o Tyskiej Podstrefie KSSE, która rozpoczęła swoją działalność już w latach 90. W tamtym czasie władzom miasta zależało na walce z bezrobociem, które było wyjątkowo wysokie. Po zmaganiach udało się utworzyć powierzchnię o wielkości ok. 150 ha, na której inwestorzy mogli rozpocząć swoją działalność. W tamtym czasie byli zwolnieni z podatku od nieruchomości, aby zachęcić do inwestowania. Obecnie podstrefa w Tychach ma prawie 3 razy większą powierzchnię, która zagospodarowana jest przez inwestorów z różnych branż. Można tam znaleźć firmy z branży motoryzacyjnej, czy prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa z branży spożywczej, maszynowej, czy metalowej.

Magazyny na wynajem w Tychach godne uwagi

Na terenie podstrefy ekonomicznej w Tychach znajduje się wiele obiektów, które dostępne są na wynajem dla przedsiębiorców, chcących rozwijać swoją działalność na tym obszarze. Wśród wielu opcji warto zwrócić uwagę na Logistic Park Tychy, który posiada całodobową ochronę, parking dla samochodów osobowych i tirów, a także znajduje się w pobliżu stacji kolejowej. Podobne parametry posiada też Promont Tychy, jednak w odróżnieniu od poprzedniej propozycji, Promont znajduje się we wschodniej części miasta.

Redakcja fachowywykonawca.pl