Stół rozkładany – idealne rozwiązanie dla małego mieszkania

Każdy, kto posiada małe mieszkanie, doskonale wie, że jego urządzenie stanowi nie lada wyzwanie. Przede wszystkim chodzi tutaj o zaoszczędzenie jak największej ilości przestrzeni z możliwością wyposażenia mieszkania we wszystko, co potrzebne. Z tego też powodu sporo osób rezygnuje ze stołu tłumacząc sobie, że wcale nie jest on koniecznym elementem w domu. Tymczasem z pomocą przychodzi stół rozkładany, który zmieści się nawet w malutkich wnętrzach.

Potrzebny czy nie?

Coraz rzadziej zdarza nam się spożywać wspólne posiłki przy stole, czego powodem są różne pory powrotów do domu wszystkich domowników oraz pośpiech. Dlatego też przestajemy uważać stół za coś, co jest nie tylko obowiązkowym elementem wystroju mieszkania, ale również czymś użytecznym. Tymczasem gdy przychodzą goście lub chcemy zjeść wspólnie posiłek, brak stołu okazuje się prawdziwym problemem. Nie sposób bowiem zadowolić się małym stolikiem kawowym, na którym zwykle nie mieszczą się talerze z daniami. Warto więc wyposażyć swoje mieszkanie w stół rozkładany. Po złożeniu stół ten zajmuje naprawdę niewiele miejsca, przez co nie zabiera tak cennej przestrzeni w małym mieszkaniu. Zakup stołu rozkładanego można rozważyć również w przypadku większych wnętrz, jeżeli nie zależy nam na zbyt dużym stole na co dzień.

Jeden stół, wiele zastosowań

Stół rozkładany można z powodzeniem ustawić zarówno w salonie, jak i w kuchni. Większość obecnie produkowanych modeli pasuje do każdego pomieszczenia. Niektóre stoły rozkładane można, po złożeniu, traktować jako blat roboczy – dotyczy to głównie modeli postawionych w kuchni. Natomiast po rozłożeniu stół rozkładany osiąga naprawdę spore rozmiary. Jest to bardzo istotne w momencie, gdy chcemy zjeść posiłek nieserwowany, a podawany paterowo, na przykład uroczystą kolację. Gdy w domu mieszka więcej osób, nawet wspólne zjedzenie obiadu serwowanego na talerzach może wymagać rozłożenia stołu. Jest on także nieodzowny w momencie, gdy przychodzą do nas goście w mniejszej, a nawet większej liczbie. Tutaj przy braku stołu pojawia się ogromny problem – o ile obiad możemy jeszcze zjeść trzymając talerz na kolanach, o tyle poproszenie o to gości byłoby niestosowne. Dzięki rozkładanemu stołowi bez żadnego problemu pomieścimy wszelkie talerze, patery, sztućce, kubki czy nawet napoje. Nie trzeba będzie się zastanawiać, gdzie umieścić poszczególne rzeczy, aby uzyskać do nich w miarę łatwy dostęp. Natomiast po wyjściu gości stół można z powrotem złożyć do mniejszych rozmiarów, które nie zabierają nam miejsca w małym pomieszczeniu.

Redakcja fachowywykonawca.pl