Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Nowoczesny karnisz – wzory, kolory, rodzaje, zakończenia. Co wybrać?

14 października 2022 karnisz


Rozglądasz się za nowoczesnym karniszem do wnętrza? Zobacz, jakie rodzaje karniszy rekomendowane są do współczesnych aranżacji!

Chociaż z pozoru dobór karnisza nie jest skomplikowany, to jednak obecnie problem ma z tym wiele osób. Do wyboru jest szeroka gama modeli, na przykład jak w sklepie https://sklep.voppi.eu/kategoria/karnisze/, a ponadto trzeba wtedy uwzględnić wygląd wnętrza i sposób montażu oraz długość karnisza. 

Sprawdź, jak wybrać właściwy karnisz nowoczesny do swojego domu lub mieszkania!

Jaki typ karnisza pasuje do nowoczesnego wnętrza?

W nowoczesnych wnętrzach można wykorzystać różne rodzaje karniszy. Warto natomiast skoncentrować się na modelach o prostym wyglądzie, które będą dobrze wpisywały się właśnie w takie aranżacje.

W sklepie internetowym https://sklep.voppi.eu/kategoria/karnisze/ można znaleźć wiele ciekawych modeli, które sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, na przykład czarne karnisze z prostym wykończeniem, białe karnisze z chromowanymi kocówkami, karnisze szynowe wyposażone w maskownicę. Takie modele bardzo dobrze nadają się do nowoczesnych aranżacji i mogą nadać im efektowny wygląd.

Nowoczesny karnisz – sufitowy czy ścienny?

Karnisze pod kątem montażu można kupić w dwóch wariantach, a dokładnie jako karnisze sufitowe oraz karnisze ścienne. Co wybrać?

Dobór w tym przypadku powinien przede wszystkim bazować na wysokości sufitu w budynku. Gdy sięga on do około 3 metrów, wtedy można zdecydować się zarówno na karnisze sufitowe, jak i ścienne. Gdy natomiast sufit jest wyższy, w takiej sytuacji zaleca się zamontowanie karnisza ściennego.

Gdy wybiera się karnisz ścienny do wyższego pomieszczenia, warto też pamiętać o tym, aby nie montować go od razu nad oknem, natomiast zachować większą odległość pomiędzy nim a wnęką okienną. W takim przypadku okno i osłony okienne mogą prezentować się elegancko i dodatkowo nie przytłoczą optycznie pomieszczenia.

Kolor nowoczesnych karniszy – co wybrać?

Sklepy oferujące karnisze mogą zaprezentować je w wielu wariantach kolorystycznych, na przykład: https://sklep.voppi.eu/kategoria/karnisze/. Jaki kolor karnisza najlepiej sprawdzi się w przypadku wnętrza urządzonego w nowoczesnym stylu?

Najczęściej kupowane są wtedy karnisze w monochromatycznych odcieniach – białym oraz czarnym. Ciekawie może też prezentować się karnisz chromowany – srebrny.

Czarne karnisze uznawane są za najbardziej uniwersalne, ponieważ bardzo dobrze komponują się one z praktycznie wszystkimi kolorami ścian – tymi jaśniejszymi i ciemniejszymi. Gdy zatem szuka się karnisza na lata, warto zdecydować się właśnie na ten czarny.

Karnisz szynowy czy drążkowy – co wybrać do nowoczesnego wnętrza?

W aranżacjach nowoczesnych sprawdzą się zarówno karnisze szynowe, jak i drążkowe, które również oferuje: https://sklep.voppi.eu/kategoria/karnisze/.

Szynowe karnisze bardzo dobrze nadają się do wnętrz, w których celem jest zamaskowanie wyglądu karnisza. Można wtedy wybrać model z osłoną – maskownicą, która będzie go osłaniała.

Drążkowe karnisze są z kolei dobrym wyborem wtedy, gdy karnisz w pomieszczeniu ma być widoczny. Takie karnisze dają też więcej możliwości powieszenia zasłon i firan – na żabkach, szelkach, kółkach, wiązaniach, tunelach.

Redakcja fachowywykonawca.pl

Jesteśmy zespołem miłośników domu i złotych rączek. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu budownictwa, remontów, ogrodu i nowych technologii. Znajdziesz też u nas wiele ciekawostek i nowinek z tych dziedzin. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Funkcje i zalety paleniska do wędzenia
Dezynsekcja w Warszawie
Zabudowa balkonu

Jesteś zainteresowany reklamą?