Ekonomiczne pranie

Czy jesteś pewien, że potrafisz prać ubrania w sposób ekonomiczny? Pomimo tego, że ta czynność wydaje się dość prosta i teoretycznie każdy powinien potrafić się nią zajmować, to jednak nawet z nią można mieć pewne problemy. Nawet doskonale wyposażona i idealnie zaprojektowana pralnia w domu nie jest jeszcze gwarancją tego, że będziesz właściwie z niej korzystać. Tego musisz się akurat nauczyć, zwłaszcza jeśli wolisz nie tracić bezsensownie zarabianych pieniędzy.

Niektórych rzeczy nie musisz prać aż tak często, jak ci się to pewnie wydaje. Ekonomiczne pranie polega na praniu inteligentnym. A naprawdę nie ma sensu po tygodniu noszenia jednej pary jeansów wrzucać ich od razu do pralki, zwłaszcza jeśli nie widzisz, by materiał był jakoś szczególnie zabrudzony, a wręcz w ogóle nie wygląda on na brudny. Jeans najlepiej prać tak rzadko, jak tylko jest to możliwe. Jeansowym spodniom spokojnie wystarczy jednak kąpiel na pół roku. Pomiędzy takimi praniami możesz je sobie po prostu odświeżać, wywieszając je na świeżym powietrzu albo przeprasowując specjalną parownicą czy nawet żelazkiem.

Pralnia w domu powinna ci też umożliwić zabezpieczenie ubrań przed ewentualnym uszkodzeniem. Jeżeli nie chcesz ich zniszczyć, czyść je zgodnie z zaleceniami producenta. Ekonomiczne pranie nie musi się odbywać w jakichś super wysokich temperaturach. Bezpieczniejsze dla ubrań będą właśnie te niższe. Spokojnie możesz więc ustawić swoją pralkę na temperaturę trzydziestu stopni i właśnie z takiej wartości korzystać na co dzień.

Przeczytaj więcej na gazetopedia.pl

Redakcja fachowywykonawca.pl