Deszczownice – poznaj sposób na szybki i przyjemny prysznic!

Urządzając łazienkę, kierujemy się osobistymi preferencjami. Są osoby, które lubią brać długie kąpiele, lecz zwolenników prysznica również nie brakuje. Niektórzy stawiają na bardziej ekologiczne rozwiązania, dla innych jest to sposób na szybkie mycie się. Każdy z argumentów jest dobry. Korzystanie z słuchawki prysznicowej ma oczywiście swoje zalety. Na popularności natomiast wciąż zyskują deszczownice. Jakie są ich zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?

Odprężający prysznic 

Niesłusznie przyjęło się, że prawdziwa, relaksująca kąpiel wymaga wanny. Odpowiednio zaprojektowany prysznic jest w tym nie gorszy. Włączona nad głową deszczownica wprowadza równie relaksujący klimat. Nie każdy może pozwolić sobie na dużą wannę. Deszczownice są dobrym rozwiązaniem nawet w przypadku mniejszych kabin prysznicowych. Kąpiel w zimnym pomieszczeniu nie jest już straszna. Lecąca z góry woda szybko nagrzeje łazienkę – lub ochłodzi, gdy jesteśmy zwolennikami orzeźwiających kąpieli.

Deszczownice – komfort mycia 

Mycie pod prysznicem może być naprawdę komfortowe. Deszczownice pozwalają na włączenie wody i swobodną kąpiel. Ciągłe trzymanie słuchawki nie jest więc konieczne. Tego typu rozwiązanie pozwala Ci na spokojnie wypłukanie piany z włosów lub szybkie umycie całego ciała. Deszczownica pozwala zarazem na krótki, jak i dłuższy prysznic. Regulacja mocy jest w Twoich rękach. Prysznice zaprojektowane w ten sposób mają jeszcze jedną zaletę. Wrażenie mycia się pod deszczem jest naprawdę odprężającym i przyjemnym masażem. 

Nowoczesna i wygodna łazienka 

Bardzo bogatą ofertę nowoczesnych i wyjątkowo funkcjonalnych deszczownic znajdziesz np. w e-sklepie https://sklep-gamma.pl/. Ich design pozwoli na ciekawą aranżację całego pomieszczenia. Deszczownice nadają prysznicowi oryginalnego wyglądu. Jest to także doskonały kompromis, gdy zdania domowników w kwestii urządzenia łazienki są podzielone. Miłośnicy wanny odpoczną pod przyjemnym strumieniem wody, a zwolennicy prysznica zyskają na czasie. Sposób użytkowania deszczownicy zależy tylko od Ciebie. 

Deszczownice z górnej półki 

Nowoczesne deszczownice, które znajdziesz we wspomnianym sklepie Gamma, wykonane są z najlepszych materiałów. Ich atutem jest także łatwość montażu. Nie musisz więc narażać się na dodatkowe koszty. Dla osób, które chcą wykorzystać zarówno deszczownicę, jak i klasyczną słuchawkę, w ofercie znajdują się także rozwiązania typu 2w1. Pozwól sobie na urządzenie łazienki w sposób wygodny i przyjemny dla oka. Zaplanuj aranżację każdego z pomieszczeń swojego domu tak, byś lubił spędzać w nim czas.

Redakcja fachowywykonawca.pl