Przegląd trendów — na jakie schody decydują się Polacy?

Nowoczesne schody w domach Polaków prócz pełnienia swej podstawowej funkcji, coraz częściej mają również rolę dekoracji wnętrza. Najnowsze projekty schodów są stworzone w taki sposób, by stanowiły piękny akcent we wnętrzu, nawet przy szybko zmieniających się trendach aranżacyjnych. Drewniane schody, minimalistyczne formy i szklane balustrady, będą dominowały w polskich domach. Poniżej przedstawiamy typy schodów, na które najczęściej decydują się Polacy. Artykuł we współpracy z producentem schodów drewnianych.

Schody dopasowane do każdego wnętrza

Każdy właściciel domu, bądź piętrowego mieszkania staje w końcu przed wyzwaniem doboru schodów wewnętrznych. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż należy zwrócić uwagę, że jest to raczej stały element wnętrza, który wybiera się na lata. Ponadto musi on spełniać zasady bezpieczeństwa, wygodnego użytkowania oraz pasować do stylu wnętrza. Dokonując wyboru schodów, warto skorzystać z porady specjalistów w tym zakresie. Zarówno Trójmiasto jak i całe województwo pomorskie, pochwalić mogą wieloma fachowcami świadczącymi usługi w tym zakresie. 

Nowoczesne schody — trendy

Poniżej przedstawiamy pięć najmodniejszych typów schodów:

  • Schody w stylu loftowym wykonane są w dużej mierze z metalu, najczęściej w ciemnych barwach. Użyte stopnie zachowują prostą formę, a stalowa balustrada może być już  bardziej rozbudowana.

  • Schody typu modern classic nawiązują do tradycyjnych rozwiązań, przy tego typu schodach podkreślone jest naturalne piękno drewna, utrzymanego w jasnej kolorystyce. Stosuje się tutaj różnego rodzaju dekory i zdobiące elementy kute.

  • Schody drewniane pozostają wciąż w modzie, świetnie sprawdzą się zarówno w tradycyjnym wnętrzu jak i w mieszkaniu urządzonym w modnym stylu japadni. Styl ten łączy w sobie elementy stylu skandynawskiego z japońską wyrazistą formą. Dom, bądź mieszkanie mające elementy takiego stylu, wspaniale wygląda ze schodami z naturalnego dębowego drewna do których, dopasować warto szklane balustrady, co doda lekkości wnętrzu.

  • Schody minimalistyczne wykonane są w taki sposób, aby zachować maksymalną lekkość we wnętrzu. Charakteryzuje je zazwyczaj metalowa, prosta w formie konstrukcja balustrad oraz gładkie drewniane bielone stopnie.

  • Nowoczesne schody monochromatyczne charakteryzują się prostą formą i oszczędnością w kolorach. Stawia się tutaj głównie na biel oraz naturalny odcień drewna. Tego typu schody mają za zadanie rozjaśnić i optycznie powiększyć daną przestrzeń. Doskonale sprawdzą się w minimalistycznym wnętrzu, ale też urządzonym z przepychem, gdyż nie dominują one we wnętrzu.

Redakcja fachowywykonawca.pl