Najlepsza narzuta dekoracyjna na łóżko, czyli jaka?

Wybór narzuty na łóżko wcale nie jest takim łatwym zadaniem. W sklepach można bowiem znaleźć różnorodne modele i style takich dodatków. Narzuty pikowane, pledy, narzuty jednokolorowe, futerkowe, z grafikami i aplikacjami – możliwości jest naprawdę wiele. Jak zatem wybrać tę najlepszą? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Narzuty pikowane lub pledy

Narzuty zasadniczo dzielą się na pledy oraz narzuty pikowane. Te pierwsze są zdecydowanie cieńsze. To po prostu obszyty materiał. Te drugie natomiast posiadają często dodatkowy wkład, dzięki czemu są ciepłe i sprawdzają się świetnie zimą. Narzuty mogą też występować w wersji jednostronnej oraz dwustronnej. Wybór odpowiedniej narzuty powinien zostać dostosowany do celu jej zakupu. Jeżeli ma stanowić jedynie element dekoracyjny, dobre będą zarówno narzuty pikowane, jak i pledy. Jeżeli jednak chcemy dodatkowo się nią ogrzać, lepiej stawiać na modele pikowane. Narzuta doskonale ochroni też łóżko przed Twoim pupilem. Jeżeli lubi wylegiwać się w łóżku bez pozwolenia albo ostrzyć na nim pazury, na pewno narzuta rozwiąże problem.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Narzuty pikowane, takie jak https://www.firantex.pl/pol_m_Na-lozko_Narzuty-184.html oraz pledy powinny też mieć odpowiedni rozmiar. Tylko właściwie dobrana wielkość zagwarantuje estetyczny wygląd produktu. Do łóżek dwuosobowych dobierane są najczęściej wymiary 200 x 220, 220 x 240 oraz 240 x 260. Przykryją one nie tylko wierzchnią warstwę łóżka, ale również zrobią niewielkie zakładki na boki. Dzięki temu pościel nie będzie widoczna. W sklepach można znaleźć nie tylko narzuty pikowane i pledy na podwójne łóżka, ale również na te pojedyncze. Narzuty można wykorzystać nawet do przykrycia rozkładanego łóżka o niestandardowych wymiarach albo kanapy.

Model dopasowany do stylu wnętrza

Warto też zwrócić uwagę na styl narzuty. Warto dopasować ją do tematyki wnętrza. W sklepach z dodatkami do domów i mieszkań można znaleźć modele, dostosowane do stylu glamour, prowansalskiego, nowoczesnego, klasycznego i wielu innych. Narzuty pikowane oraz pledy mogą stanowić mocny akcent kolorystyczny albo wpasowywać się w kolorystykę całego wnętrza. Szczególnie popularne w ostatnim czasie są jednokolorowe narzuty z drobnymi aplikacjami albo wytłoczeniami. To nie tylko elegancki, ale i bardzo efektowny dodatek do sypialni.

Gdzie kupić narzuty do sypialni?

Narzuty pikowane i pledy dostępne są w sklepach z artykułami do domów i mieszkań. Takie dodatki można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych i internetowych. Ze swojej strony polecamy jednak te drugie ze względu na szerszy wybór produktów.

Redakcja fachowywykonawca.pl