Minimalistyczne fotele – komfort i styl w skandynawskim wnętrzu

W powszechnym rozumowaniu to, co minimalistyczne, uważane jest za niewygodne i przesadnie oszczędne. Tymczasem meble skandynawskie przeczą tej teorii. I choć ich konstrukcja jest pozbawiona zbędnych detali, to wciąż proponują one ten sam komfort i wygodę, co np. fotele utrzymane w bardziej klasycznym stylu.

„Skandynawizm” mebli – na czym polega?

Nowoczesne, minimalistyczne fotele wyróżniają się najczęściej dość prostą bryłą. Niektóre z nich są nawet umieszczone na niskich nóżkach, dzięki czemu optycznie wydają się one większe i bardziej przysadziste. Mimo to meble w stylu skandynawskim zachowują odpowiedni poziom komfortu i to jest najważniejsze.

Gwoli uproszczenia – fotele utrzymane w stylu skandynawskim to rodzaj mebli, które w założeniu mają oferować wyższy komfort. Grube, miękkie siedziska, oparcia zabezpieczające plecy na całej powierzchni, a także masywne podłokietniki to podstawowe cechy dobrego mebla wypoczynkowego. Czym zatem objawia się ów „skandynawizm”?

  • Jednostajna kolorystyka. Skandynawski fotel jest najczęściej szary, kremowy, biały lub beżowy, choć występują tu również pewne „kolorowe” wyjątki.

  • Funkcjonalność. Meble w stylu skandynawskim są wygodne, ale też i praktyczne. Niektóre z nich można rozłożyć, tworząc wygodną płaszczyznę do relaksu, a nawet do snu.

  • Prostota. Kompaktowa bryła nie skupia na sobie wzroku i idealnie komponuje się z minimalistycznym wnętrzem.

Jak dobrać meble do stylu skandynawskiego?

Dobierając meble, a konkretnie fotele do pokoju, w którym dominować ma styl skandynawski, należy pamiętać o jednej, podstawowej rzeczy: równowadze. Utrzymane w ten sposób wnętrze ma być zaaranżowane w sposób harmonijny, a to oznacza, że żaden element wyposażenia nie powinien odgrywać najważniejszej roli. Jednocześnie przy wyborze mebli pamiętajmy o tym, co jest podstawową cechą stylu skandynawskiego. Chodzi oczywiście o dążenie do stworzenia jasnego, przestronnego pomieszczenia, dla którego meble będą swoistą przeciwwagą. I właśnie dlatego warto sobie pozwolić na wyposażenie utrzymane zarówno w subtelnych, jak i w bardzo wyrazistych barwach. Wbrew pozorom styl minimalistyczny skandynawski może być definiowany na kilka różnych sposobów. To od finalnego użytkownika zależy, jaką ostatecznie przybierze on formę w aranżacji domu lub mieszkania.

Reasumując, meble, w tym fotele utrzymane w stylu skandynawskim nie muszą być nudne i przewidywalne. Na https://bihome.pl/Sypialnia-fotele znajdziesz mnóstwo interesujących, wnętrzarskich inspiracji, które wprowadzą do Twojego wnętrza wyczekiwany spokój oraz kreatywną harmonię.

Materiał zewnętrzny

Redakcja fachowywykonawca.pl