Nowoczesna podłoga do nowoczesnych wnętrz
Idealnymi materiałami do wykończenia posadzki, nadającymi wnętrzu ciekawego charakteru, a jednocześnie zapewniającymi wysoką funkcjonalność są produkty powstałe na bazie cementu. Mowa tu o posadzkach dekoracyjnych, dzięki którym możemy uzyskać na podłodze efekt surowego betonu, albo też naturalnego polerowanego granitu. Ich zaletą jest nie tylko ciekawy design, ale także bezspoinowość, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku utrzymania posadzki w czystości.

Posadzki dekoracyjne doskonale nadają się do wykończenia podłogi w nowoczesnych i industrialnych wnętrzach: są designerskie, pozwalają uzyskać ciekawy wygląd, a ponadto są bardzo praktyczne – zarówno na etapie układania posadzki, jak i jej eksploatacji. Przykładem takiego rozwiązania jest system weber.floor DESIGN, z oferty marki Weber.

Produkty zostały pomyślane tak, że przy ich wykorzystaniu możemy tworzyć kolorowe powierzchnie sprawiające wrażenie betonowych albo takie, które w pełni oddają wygląd naturalnego polerowanego granitu – w zależności od wnętrza, w którym posadzka ma się znaleźć i wyobraźni inwestora oraz projektanta. Ponieważ posadzki występują w różnych wariantach kolorystycznych i można je układać na różne sposoby, pasują do wielu aranżacji.

W porównaniu z płytkami ceramicznymi, które nigdy nie dają efektu jednolitej, gładkiej podłogi, posadzki dekoracyjne pozwalają projektantom na stworzenie wrażenia jednorodnej tafli, co dodatkowo uszlachetnia wygląd podłogi i czyni ją bardziej elegancką. Posadzki dekoracyjne o wyglądzie surowego betonu zawładnęły już na dobre wyobraźnią zagranicznych projektantów.

Wykorzystuje się je zarówno we wnętrzach biur, sklepów czy innych obiektów usługowych, jak i w prywatnych mieszkaniach. Trend ten jest szczególnie zauważalny we wnętrzach nowoczesnych, co jest zrozumiałe, gdyż tam te posadzki najbardziej pasują – mówi Tomasz Dzierwa z Weber. Także w Polsce widzimy, że architekci są coraz bardziej zainteresowani tymi rozwiązaniami wychodzą poza schemat podłóg drewnianych czy pokrytych płytkami. Kierunek ten jest bardzo pozytywny, bo korzystnie wpływa na wygląd wielu wnętrz – dodaje.

Wzbogacając nowoczesne wnętrze oryginalną podłogą i dodając do niego nowoczesne oświetlenie można łatwo uzyskać bardzo dobry efekt. Poza kolorowymi posadzkami nawiązującymi stylistyką do surowego betonu – weber.floor 4650 Design Colour, jako wykończenie podłogi można zastosować posadzki dające efekt polerowanego granitu – weber.floor 4635 Design Grinded Stone.

Mają tę przewagę nad posadzką z kamienia, że można je wykonać w zasadzie bez żadnych spoin, niezależnie od tego jak duża jest powierzchnia podłogi. Różne może być także jej wykończenie – matowe lub błyszczące dzięki wykorzystaniu systemowych impregnatów.

Posadzki dekoracyjne mogą z powodzeniem zastąpić granitowe – prezentują się na podłodze równie efektownie i są bardzo wytrzymałe. Dodatkowo można je dowolnie ze sobą łączyć uzyskując niepowtarzalne wzory – podsumowuje Tomasz Dzierwa z Weber. Podłoga wykończona w ten sposób doskonale się prezentuje – jest elegancka, a jednocześnie naturalna – dodaje.

Posadzki weber.floor DESIGN można wykonać w wersji gładkiej albo powycinać w niej wzory czy wkomponować dodatkowe stalowe elementy, które dodadzą jej charakteru. Oprócz tego projektant może samodzielnie zdecydować o połączeniu różnych kolorów, dzięki czemu w prosty sposób uzyska oryginalny efekt. Posadzki bazują na naturalnych materiałach, a ich barwy inspirowane są kolorami natury.

Posadzki dekoracyjne weber.floor DESIGN są bardzo praktyczne. Grubość warstwy posadzki wynosi od kilku do kilkunastu milimetrów. Posadzka może być układana zarówno w nowych obiektach, doskonale sprawdza się także w przypadku remontów.

Podczas montażu tempo prac oraz szybkość wysychania posadzki do minimum ograniczają przerwy w eksploatacji pomieszczenia. Podłoga wyłożona posadzką jest łatwa do utrzymania w czystości, a przede wszystkim trwała, gdyż cechuje ją wysoka odporność na ścieranie.

CZytaj także: Dekoracyjne posadzki żywiczne 

 

 

Komentarze:
Dodaj nowy komentarz:
CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka. Ma to na celu potwierdzenie czy jesteś prawdziwym użytkownikiem.