Złoto? Do niektórych mebli pasuje!

Chociaż w ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszyły się style takie, jak nowoczesny, industrialny oraz rustykalny i skandynawski, to nie brakowało i dalej nie brakuje zwolenników klasyki oraz przepychy, który charakteryzuje styl glamour. Pluszowe lub kwieciste obicia tapicerowanych mebli, dywany i krzesła na złotych nogach nieprzerwanie od wielu lat sprzedają się doskonale i są cenione przez miłośników przytulnych i niebanalnych wnętrz. Szczególnie, że chociażby rzeczone krzesła nadają się do wielu naprawdę zróżnicowanych aranżacji i świetnie pasują nawet do dosyć nowoczesnych pomieszczeń, dodając im gustownego akcentu.

Trzeba uważać, żeby nie popaść w kicz

Dlatego krzesło ze złotymi nogami warto wybrać rozsądnie. Jeżeli chcemy kupić cały zestaw krzeseł, to nie powinny być one nadmiernie zdobione, należy wówczas wybrać raczej nieco prostsze modele. Natomiast pojedyncze, na przykład w przedpokoju, żeby wygodnie usiąść przy zakładaniu i zdejmowaniu butów, może być bardziej wyszukane i mieć ciekawszą, bardziej elegancką i staroświecką formę.

Krzesła na złotych nogach w codziennej odsłonie, to często te, które mimo obicia mięciutkim pluszem mają proste wzornictwo i utrzymane są w takiej tonacji, że idealnie nadają się między innymi w charakterze siedzisk do jadalni. Nie narzucają się zbytnio i chociaż wyglądają naprawdę pięknie, to ich blask nie przyćmiewa pozostałych elementów wystroju. To dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują kompromisu pomiędzy tradycją a nowoczesnością.

Należy także uważać na to, gdzie się kupuje meble

Krzesło na złotych nogach od dobrego dostawcy będzie się charakteryzować doskonałą jakością i drobiazgowym wykonaniem każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Kupując je można mieć gwarancję, że projekt wyszedł spod ręki prawdziwego artysty oraz że na każdym etapie produkcji użyto najwyższej klasy materiałów. Dzięki temu siedzisko będzie służyło dobrze przez wiele długich lat. Kupując z nieznanego źródła, narażamy się na ryzyko kupienia podróbki.

Chociaż meble nie są podrabiane zbyt często, to krzesła na złotych nogach cieszą się na tyle dużym wzięciem, że pojawiają się na rynku ich tańsze, do złudzenia podobne odpowiedniki, które są znacznie gorszej jakości. Nie warto w nie inwestować, ponieważ oszczędność będzie jedynie pozorna. Nie wytrzymają tyle samo, co krzesła renomowanego producenta kupione od sprawdzonego dostawcy. Ich żywotność będzie znacznie krótsza, a materiał obiciowy już po krótkim czasie może się zacząć rozłazić przy szwach.

Redakcja fachowywykonawca.pl