Komandor
Druga połowa wakacji, to najlepszy czas, nie tylko na skompletowanie wyprawki dla ucznia, ale także na zastanowienie się nad funkcjonalnością i aranżacją pokoju dla dziecka. Projektanci wnętrz i pedagodzy podpowiadają jak zmienić pokój zabaw w atrakcyjne miejsce do nauki i wypoczynku dla swoich...
Grupa Advertis
Czas przerwy od nauki to doskonały moment na wprowadzanie zmian i nowych aranżacji wnętrz placówek edukacyjnych. Kilka prostych rozwiązań może sprawić, że szkoła przestanie się kojarzyć z kombinacją jednakowych korytarzy i szarych sal lekcyjnych.
APAInnovative
Zarządzanie budynkiem za pomocą inteligentnych urządzeń to domena nowoczesnych obiektów biurowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w systemy inteligentnego zarządzania wyposażyć również obiekty stare. Przykładem takiej inwestycji jest dom wybudowany w latach 60. ubiegłego stulecia, który...
Mieszkanie w starej kamienicy, położonej w samym centrum Wrocławia, dzięki zabiegom projektantów oraz otwartości inwestora na nieszablonowe rozwiązania, zyskało zupełnie nowy charakter. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku starych obiektów, podczas prac remontowych odsłonięte zostały nowe detale...
szklana mozaika
Kolor i rodzaj wykorzystanej w tym projekcie okładziny ścian i podłogi sprawia, że ta niewielka przestrzeń łazienkowa wydaje się być podwodną grotą. Wrażenie to osiągnięte zostało dzięki zastosowaniu na płaszczyznach ścian kilku rodzajów szklanej mozaiki w dwóch kolorach.
Rozmieszczenie i zamocowanie płytek na ścianach nie jest wbrew pozorom łatwym zadaniem. Podczas realizacji skomplikowanych projektów, w których inwestor zdecydował się na zastosowanie różnych typów, wymiarów płytek oraz dekorów niezbędne jest wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prac...
Floover Glue Down wykładziny Kopp
Płytki winylowe z kolekcji Floover Flooring, dzięki swojemu unikalnemu wzornictwu, mogły stać się podstawą do wykończenia wnętrz klubu Savoy w Bydgoszczy. Płytki w dekorze Metalic Black zostały wykorzystane do wykończenia ścian oraz podłóg.
Fot. Bartłomiej Senkowski
Jednym z głównych elementów wystroju wnętrz restauracji Ed Red jest stary, przedwojenny dębowy parkiet. Jak przyznają pomysłodawcy projektu zapewnia on surowy ale klimatyczny charakter lokalu. Dobrze komponuje się także z innymi – metalowymi, szklanymi i skórzanymi – elementami wystroju wnętrz.
Parkiet przemysłowy
Ułożenie parkietu przemysłowego w obiekcie użyteczności publicznej ma swoje uzasadnienie. Jeśli zostanie on dodatkowo zaolejowany, wówczas jego eksploatacja, okresowa konserwacja i ewentualna naprawa uszkodzonych elementów nie przysporzą inwestorowi większych trudności.
Fot. Jacek Ożóg
Taras doskonale pełni swoje funkcje użytkowe w momencie, kiedy zastosowane w nim rozwiązania konstrukcyjne i użyte materiały chemii budowlanej są zgodne z zaleceniami wymogów projektowych i wykonawczych.
Parkiety intrasjowane
Zdobienie parkietu za pomocą intarsji jest umiejętnym połączeniem pomysłu artystycznego z wiedzą i precyzją pracy parkieciarza. Intarsjowane bordiury i pałacowe tafle parkietowe zastosowano w dworku w Górkach k. Inowrocławia.
Układanie mozaiki krok po kroku.
Stworzenie wymarzonego wzoru z mozaiki ceramicznej na podłodze, ścianie czy suficie jest połączeniem kunsztu i artystycznej wyobraźni. Przygotowanie mozaiki na indywidualne zamówienie jest pracochłonne i wymaga ogromnej precyzji.
Najczęściej oglądane
Fornirowane panele ścienne. Fot. Kopp
Rozwiązaniem, które zapewni ciekawe wykończenie wnętrz, są fornirowane panele ścienne. Zatuszują...
Panele dekoracyjne Curled marki Dunes.
Panele ścienne do salonu czy jadalni to alternatywne ciekawe rozwiązanie. Za zastosowaniem tego...
płynny, dyspersyjny preparat codex HS 600
Zadaniem płytek ceramicznych jest nie tylko to, aby wnętrza prezentowały się ładnie, ale przede...
Nowa edycja małych szlifierek kątowych firmy Bosch gwarantuje najwyższy poziom ochrony.