Posadzka żywiczna w mieszkaniu
Do barwnych posadzek żywicznych, dotychczas dominujących w obiektach przemysłowych, coraz częściej przekonują się indywidualni inwestorzy.

Inwestycja

  • obiekt: mieszkanie prywatne we Wrocławiu
  • inwestor: prywatny właściciel
  • projekt: architekt wnętrz – Agnieszka Jakóbiak
  • wykonawca: REMAK Sp. z o.o.
  • termin realizacji: 2006/2007 r.
  • czas trwania robót: 5 dni
  • powierzchnia wykonanej posadzki: ok. 70 m2

Materiały i maszyny:

system posadzkowy firmy BASF: Mastertop 1326, w skład którego wchodzą: grunt epoksydowy Mastertop P 615, warstwa właściwa – żywica poliuretanowa Mastertop BC 361, lakier bezbarwny półmatowy Mastertop TC 407 W UV 
Maszyny i narzędzia ręczne: szlifierka Columbus do szlifowania podkładu betonowego, wałki do nanoszenia gruntu różnej szerokości, pace zębate do aplikacji żywicy, pace gumowe, wałki moherowe, wałki sznurkowe, waga elektroniczna, mieszadła

Za zastosowaniem w mieszkaniu prywatnym kolorowej posadzki poliuretanowej przemawiało klika atutów tego materiału. Przede wszystkim wylanie żywicy pochłania stosunkowo niewiele czasu, a wykonanie posadzki, doświadczonej ekipie wykonawczej, zajmuje od kilku do kilkunastu dni (w zależności od powierzchni i skomplikowania wzoru). System barwnych posadzek oparty na żywicach poliuretanowych jest też bardzo elastyczny, co zapewnia jego trwałość i umożliwia montaż na coraz częściej stosowanym ogrzewaniu podłogowym. Poza tym tworzy na powierzchni podłogi bezspoinową powłokę, co zapewnia higieniczność i łatwość utrzymania w czystości. Kolejną zaletą jest fakt, iż posadzka na bazie poliuretanu tłumi dźwięki kroków i jest przyjemna w dotyku.

Aranżacja pomieszczeń, zaprojektowanie wzorów oraz dobór materiału i kolorystyki w przypadku omawianej realizacji spoczywał w rękach architekta wnętrz, który ostateczną decyzję podjął po konsultacji z właścicielami mieszkania. Inwestorzy nie chcieli mieć klasycznych pokryć podłogowych, czyli np. parkietu, płytek czy wykładziny dywanowej. Poza charakterem pomieszczenia ważna była dla nich użyteczność.

 

Komentarze:

Robi wrażenie! Dla każdego kto chce mieć wystrój inny niż wszyscy...

Dodaj nowy komentarz:
CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka. Ma to na celu potwierdzenie czy jesteś prawdziwym użytkownikiem.